Vox IVA5-18JR

34.900ден

Инвертер сплит систем клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Инвертер клима уред
Автоматско чистење
Автоматско рестартирање, тајмер, Anti-fungus функција, I feel функција, Deep sleep, само-дијагностика
Wi-Fi Ready – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.57/4.02; А++/A+
Kапацитет за ладење: 5400 W
Kапацитет за греење: 5800 W
Номинален капацитет: 18000 BTU
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 1650 W
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1490 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 60 м2
Ниво на бучава: 58 dB
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 545 x 800 x 315 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 316 x 940 x 224 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Vox

Moќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.