-10%
Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од ден месечно.

Vox IVA1-24IR

45.900ден

Инвертер сплит систем клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8606019601669 Категорија:

Опис

Инвертер клима уред
Автоматско чистење, aвтоматско рестартирање
Wi-Fi Ready – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.89/4.14; А++/A+
Kапацитет за ладење: 7000 W
Kапацитет за греење: 7000 W
Номинален капацитет: 24000 BTU
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 2.20 KW
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1.96 KW
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 70 м2
Ниво на бучава: 60 dB
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 700 x 900 x 350 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 330 x 1082 x 233 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Vox

Moќност

7000W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.