-13%
Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од 2050 ден месечно.

Vox IVA1-18IR

39.900ден 34.900ден

Инвертер сплит систем клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8606019601652 Категорија:
Купи со IuteCredit

Опис

Инвертер клима уред
Автоматско чистење, aвтоматско рестартирање
Wi-Fi Ready – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.57/4.02; А++/A+
Kапацитет за ладење: 5250 W
Kапацитет за греење: 5500 W
Номинален капацитет: 18000 BTU
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 1.66 KW
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1.49 KW
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 60 м2
Ниво на бучава: 58 dB
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 545 x 800 x 315 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 310 x 900 x 225 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Vox

Moќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.