Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од 930 ден месечно.

Vivax Cool ACP-12CH35REA

15.900ден

Стандарден клима уред

Не е на залиха

SKU: 3856005180318 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Купи со IuteCredit

Опис

Стандарден клима уред
LED дисплеј, самодијагностика, заштита на вентилот на надворешната едница, сензор за истекување на гас
интелегентно одмрзнување, 5 брзини, турбо режим
Автоматско рестартирање, sleep режим, 24h тајмер
Енергетска класа (SEER/SCOP): 3.22/3.61; А/A
Kапацитет за ладење: 3300 W
Kапацитет за греење: 3300 W
Номинален капацитет: 12000 BTU
Греење/Ладење: од -7 °C до 43 °C
Препорачана површина до 35 м2
Ниво на бучава: 40.5 dB
Тип на фреон: R410A
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 290 x 865 x 200 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 432 x 696 x 256 mm
Гаранција – 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

VIVAX

Moќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.