-7%

Toshiba RAS-18PKVSG-E / RAS-18PAVSG-E Suzumi Plus

77.490ден 71.690ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Најнова Toshiba TWIN ROTTARY компресорска технологија (кај моделите од 5,0 KW па нагоре)
Зголемени капацитети и опсег на работа на ладење/греење
Опција за далечински управувач, тип RB-RXS30-E со можност за неделен тајмер со 4 дневни поставувања
„Hi-Power“, „8ºC (заштита од замрзнување)“ функции (со доплата)
7 во 1 IAQ антибактериски филтрирачки систем, функција на самочистење
Енергетска класа (SEER/SCOP): 7.3/4.4; А++/A+
Капацитет при ладење – 5000 W
Капацитет при греење – 6000 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 60 м2
Ниво на бучава: 44 dB
Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 550 x 780 x 290 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 320 x 1050 x 250 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Moќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.