Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од ден месечно.

Samsung AR12TXHQBWKNEU

32.900ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Fast cooling – Ладење на цела просторија брзо и ефикасно
HD Filter – HD филтерот е навистина ефикасен во фаќање на прашината, загадувачи во воздухот и алергени
Good sleep – Автоматска контрола и фино подесување на температурата создавајќи идеални услови во текот на спиењето и штедење на енергија повеќе од нормално топлење/ладење
2-way Auto swing – Автоматска контрола на текот на воздухот, за брзо и рамномерно распоредување низ целата просторија
Dural fin + Long-lasting cooling – Перката Dural Fin+ е изработена од материјал отпорен на корозија за заштита на кондензаторот од ‘рѓа, што помага да се задржат оптимални перформанси на разменувачот на топлина
Energy saving – Заштедете пари секој ден со дигитална инвертер технологија. Ја одржува посакуваната температура без фреквентно вклучување/исклучување, така што има помалку флуктации. Користи силни магнети и пригушувачи а со тоа е потивка, со подолг животен век и намалување на потрошувачката на енергија
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 211 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 969 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.1/3.9; А/А++
Kапацитет за ладење: 2900 W
Kапацитет за греење: 3500 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 35 м2
Ниво на бучава: 55 dB
Тип на фреон: R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 500 x 720 x 270 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 285 x 805 x 194 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Moќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.