Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од ден месечно.

Mitsubishi PUHZ-SHW80 VAA

355.700ден

Топлинска пумпа

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Инвертер топлинска пумпа
Патентирана ZUBADAN технологија
Компактен систем што не бара премногу место за инсталација
Лесна за употреба со висока енергетска ефикасност
Погодна за затоплување, подготовка за топла вода во домот и ладење
COP: 4.65; EER: 3.31
Тип на фреон: R410A
Гарантиран оперативен опсег (греење/ладење): -25 ~ +21 / -5 ~ +46 °C
Излезна температура на вода (греење/ладење): +60 / +5 °C
Номинална повратна темп. на вода (греење/ладење): +10 ~ +59 / +8 ~ +28 °C
Опсег на проток на вода: 10.2 ~ 22.9 L/min
Бучава (греење/ладење):  51/50 dB
Димензии (ШxВxД): 950 x 330+30 x 1350 mm
Гаранција: 60 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.