Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од ден месечно.

Mitsubishi MXZ-4F80VF2

154.900ден

Инвертер надворешен клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Inverter DC технологија
Овозможува поврзување до 4 внатрешни различни единици кои може да се регулираат индивидуално
Висока енергетска ефикасност и флексибилна инсталација
Автоматско рестартирање, дијагностика на грешки
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 368 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 2389 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 7.6/4.1; А++/А+
Kапацитет за ладење (Мин./Ном./Макс): 3.7/8.0/9.0 kW
Kапацитет за греење: (Мин./Ном./Макс): 3.4/8.8/11.0 kW
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 60 м2
Ниво на бучава: 55 dB
Тип на фреон: R32
Димензии на внатрешна единица (ВxШxД): 710 x 840 x 330 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

7000W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.