Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од ден месечно.

Mitsubishi MXZ-3F54 VF

104.900ден

Инвертер надворешен клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8851492434109 Категорија:

Опис

Inverter DC технологија
Овозможува поврзување до 3 внатрешни различни единици кои може да се регулираат индивидуално
Висока енергетска ефикасност и флексибилна инсталација
Автоматско рестартирање, дијагностика на грешки
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 222 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1520 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 8.52/4.61; А+++/А++
Kапацитет за ладење: 5400 W
Kапацитет за греење: 7000 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 45 м2
Ниво на бучава: 50 dB
Тип на фреон: R32
Димензии на внатрешна единица (ВxШxД): 710 x 840 x 330 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.