Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од 4680 ден месечно.

Mitsubishi MXZ-2F53 VF

79.900ден

Инвертер надворешен клима уред

Не е на залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Купи со IuteCredit

Опис

Inverter DC технологија
Овозможува поврзување до 2 внатрешни различни единици кои може да се регулираат индивидуално
Висока енергетска ефикасност и флексибилна инсталација
Автоматско рестартирање, дијагностика на грешки
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 215 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 973 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 8.63/4.6; А+++/А++
Kапацитет за ладење: 5300 W
Kапацитет за греење: 6400 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 40 м2
Ниво на бучава: 51 dB
Тип на фреон: R32
Димензии на внатрешна единица (ВxШxД): 550 x 800 x 285 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.