Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од 5260 ден месечно.

Mitsubishi MSZ/MUZ-HЈ71VA

89.900ден

Инвертер клима уред

Не е на залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Купи со IuteCredit

Опис

Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
Автоматско рестартирање, тајмер, самодијагноза, автоматско подесување на перките
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 441 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1854 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 5.6/4.9; А+/А++
Kапацитет за ладење: 6150 W
Kапацитет за греење: 5100 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 70 м2
Ниво на бучава: 44 dB
Тип на фреон: R410A
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 880 x 840 x 330 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 305 x 923 x 250 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

7000W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.