Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од ден месечно.

Mitsubishi MSZ-AP50 VGK

31.900ден

Инвертер внатрешен клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
“i save” – Со оваа функција се овзможува обнова на претходните поставки само со притискање на едно копче
Автоматско рестартирање, Wi-Fi, Multi split, 24h тајмер, неделен тајмер, самодијагноза, автоматско подесување на перките, контрола на текот на воздухот, режим за спиење, филтер за прочистување на воздухот
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 236 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1250 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 7.40/4.70; А++/А++
Kапацитет за ладење: 5000 W
Kапацитет за греење: 5800 W
Греење/Ладење: од -20 °C до 46 °C
Препорачана површина до 60 м2
Ниво на бучава: 48 dB
Тип на фреон – R32
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 299 x 798 x 219 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.