Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од ден месечно.

Mitsubishi MFZ-KT50

75.900ден

Инвертер внатрешен клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 4902901857096 Категорија:

Опис

Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Silver Ionizer филтер – Креира негативно јонизирани честици кои ги закачува на позитивно јонизираните честици во воздухот како што се бактерии, прашина, полен, чад, со што ефикасно се прочистува воздухот
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
“i save” – Со оваа функција се овзможува обнова на претходните поставки само со притискање на едно копче
Автоматско рестартирање, Wi-Fi (опционално), smart климатизер, филтер за чистење на воздухот, Low Temp Cooling, Multi split
24h тајмер, неделен тајмер, самодијагностика
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.8/4.2; А++/А+
Kапацитет за ладење: 5000 W
Kапацитет за греење: 6000 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 55 м2
Ниво на бучава: 49 dB
Тип на фреон – R32
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 600 x 750 x 215 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.