-10%
Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од 5040 ден месечно.

Mitsubishi LN35VG

95.900ден 85.900ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:
Купи со IuteCredit

Опис

Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Plasma Quad Plus филтер
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
“i save” – Со оваа функција се овзможува обнова на претходните поставки за температура само со притискање на едно копче
Автоматско рестартирање, вградено Wi-Fi, тајмер, неделен тајмер
Функција за автоматско прилагодување на брзината на перките
3D I see сензор – Следење на температурата во просторијата што овозможува непотребно затоплување во дел од просторијата како и намалување на електричната потрошувачка
Енергетска класа (SEER/SCOP): 9.5/5.1; А+++/А+++
Kапацитет за ладење: 3500 W
Kапацитет за греење: 4000 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 35 м2
Ниво на бучава: 58 dB
Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 550 x 800 x 285 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 307 x 890 x 233 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.