-13%
Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од 5800 ден месечно.

Mitsubishi HR71VF

113.900ден 98.900ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8851492675090 Категорија:
Купи со IuteCredit

Опис

Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Silver Ionizer – Креира негативно јонизирани честици кои ги закачува на позитивно јонизираните честици во воздухот како што се бактерии, прашина, полен, чад, со што ефикасно се прочистува воздухот
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
Автоматско рестартирање, Wi-Fi (опционално), Multi split, тајмер
Самодијагноза, автоматско подесување на перките, анти алергенски филтер
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 813 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1854 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 7.0/4.3; А++/А+
Kапацитет за ладење: 7100 W
Kапацитет за греење: 8100 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 70 м2
Ниво на бучава: 50 dB
Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 714 x 800 x 285 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 305 x 923 x 262 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

7000W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.