Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од ден месечно.

Mitsubishi MSZ/MUZ-HR25VF

33.900ден

Инвертер клима уред

Не е на залиха

SKU: 4902901846168 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Silver Ionizer – Креира негативно јонизирани честици кои ги закачува на позитивно јонизираните честици во воздухот како што се бактерии, прашина, полен, чад, со што ефикасно се прочистува воздухот
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
Автоматско рестартирање, Wi-Fi (опционално), Multi split, тајмер
Самодијагноза, автоматско подесување на перките, анти алергенски филтер
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.2/4.3; А++/А+
Kапацитет за ладење: 2500 W
Kапацитет за греење: 3150 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 25 м2
Ниво на бучава: 43 dB
Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 538 x 699 x 249 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 280 x 838 x 228 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

2500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.