-13%
Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од 5270 ден месечно.

Mitsubishi HJ71VA

89.900ден

Инвертер сплит систем клима уред

Не е на залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Купи со IuteCredit

Опис

Inverter split system – Систем на работење кој користи 30% помалку електрична енергија од обичниот split system кој има фиксна брзина на моторот
Автоматско чистење
Ionizer – Креира негативно јонизирани честицикои ги закачува на позитивно јонизираните честици во воздухот како што се бактерии, прашина, полен, чад, со што ефикасно се прочистува воздухот
Енергетска класа – А++
Kапацитет за ладење: 7100 W
Kапацитет за греење: 6800 W
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 2.33 KW
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 2.44 KW
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 80 м2
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

7000W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.