-13%
Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од ден месечно.

Mitsubishi HJ60VA

79.900ден

Инвертер клима уред

Не е на залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Inverter split system – Систем на работење кој користи 30% помалку електрична енергија од обичниот split system кој има фиксна брзина на моторот
Автоматско чистење
Ionizer – Креира негативно јонизирани честицикои ги закачува на позитивно јонизираните честици во воздухот како што се бактерии, прашина, полен, чад, со што ефикасно се прочистува воздухот
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 1.90 KW
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1.97 KW
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.0/4.1; А+/А+
Kапацитет за ладење: 6100 W
Kапацитет за греење: 6800 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 70 м2
Ниво на бучава: 55 dB
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

7000W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.