-8%

Mitsubishi HJ50VA

59.900ден 54.900ден

Инвертер клима уред

Не е на залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Inverter split system – Систем на работење кој користи 30% помалку електрична енергија од обичниот split system кој има фиксна брзина на моторот
Автоматско чистење
Ionizer – Креира негативно јонизирани честици кои ги закачува на позитивно јонизираните честици во воздухот како што се бактерии, прашина, полен, чад, со што ефикасно се прочистува воздухот
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 2.05 KW
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1.48 KW
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.0/4.2; А+/A+
Kапацитет за ладење: 5000 W
Kапацитет за греење: 5400 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 60 м2
Ниво на бучава: 50 dB
Гаранција – 60 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.