-11%

Mitsubishi HJ35VA

36.900ден 32.900ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Inverter split system – Систем на работење кој користи 30% помалку електрична енергија од обичниот split system кој има фиксна брзина на моторот
Автоматско чистење
Ionizer – Креира негативно јонизирани честици кои ги закачува на позитивно јонизираните честици во воздухот како што се бактерии, прашина, полен, чад, со што ефикасно се прочистува воздухот
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 1.04 KW
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 0.99 KW
Енергетска класа (SEER/SCOP): 5.1/3.8; А/A
Kапацитет за ладење: 3150 W
Kапацитет за греење: 3600 W
Греење/Ладење: од -10 °C до 46 °C
Препорачана површина до 35 м2
Ниво на бучава: 50 dB
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 538 x 699 x 249 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 290 x 799 x 232 mm
Гаранција – 60 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.