Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од ден месечно.

Mitsubishi MSZ-BT50VG

30.900ден

Инвертер внатрешен клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8851492750094 Категорија:

Опис

Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
“i save” – Со оваа функција се овзможува обнова на претходните поставки само со притискање на едно копче
Автоматско рестартирање, вграден Wi-Fi интерфејс, Low temp Cooling, силвер-јонизирачки филтер, тајмер, самодијагностика
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.6/4.4; А++/А+
Kапацитет за ладење: 5000 W
Kапацитет за греење: 5400 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 60 m²
Ниво на бучава: 46 dB
Тип на фреон: R32
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 280 x 838 x 235 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.