-9%
Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од 3510 ден месечно.

Mitsubishi AP35VG

59.900ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8682190065063 Категорија:
Купи со IuteCredit

Опис

Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
“i save” – Со оваа функција се овзможува обнова на претходните поставки за температура само со притискање на едно копче
Автоматско рестартирање, Wi-Fi, Multi split, 24h тајмер, неделен тајмер, самодијагноза, автоматско подесување на перките, контрола на текот на воздухот, режим за спиење, филтер за прочистување на воздухот
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 142 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 862 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 8.6/4.7; А+++/А++
Kапацитет за ладење: 3500 W
Kапацитет за греење: 4000 W
Греење/Ладење: од -20 °C до 46 °C
Препорачана површина до 35 м2
Ниво на бучава: 45 dB
Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 550 x 800 x 285 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 299 x 798 x 219 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.