Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од ден месечно.

Mitsubishi MSZ/MUZ-AP25VG

54.900ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8682190065056 Категорија:

Опис

Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
“i save” – Со оваа функција се овзможува обнова на претходните поставки за температура само со притискање на едно копче
Автоматско рестартирање, Wi-Fi, Multi split, 24h тајмер, неделен тајмер, самодијагноза, автоматско подесување на перките, контрола на текот на воздухот, режим за спиење, филтер за прочистување на воздухот
Енергетска класа (SEER/SCOP): 8.6/4.8; А+++/А++
Kапацитет за ладење (Мин./Ном./Макс): 0.9/2.5/3.4 kW
Kапацитет за греење (Мин./Ном./Макс): 1.0/3.2/4.1 kW
Греење/Ладење: од -20 °C до 46 °C
Препорачана површина до 25 м2
Ниво на бучава: 45 dB
Тип на фреон: R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 550 x 800 x 285 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 299 x 798 x 219 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

2500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.