LG OLED65A16LA 4K Ultra HD Smart

109.900ден

Ultra HD Smart Телевизор

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8806091154859 Категории: ,

Опис

Тип на екран: 4K OLED
Димензија на екран: 65″/165 cm
Резолуција на екран: 4K (3840×2160)
α7 Gen4 Processor 4K
Wide viewing angle
Тип на тјунер: DVB-T2/C/S2
Оперативен систем: webOS Smart TV
Видео: AI Picture Pro, AI Upscaling, HDR10 Pro, Filmmaker режим, 4K Upscaler, VP9, AV1, 9 режими на слика
Dolby Vision IQ, HLG, Instant Game Response (VRR/ALLM), 4K HFR
Аудио: моќност на звучниците: 20W, DOLBY ATMOS, AI Acoustic Tuning, AI Sound/Pro, OLED Surround
Smart функции: ThinQ App, Google Assistant, Home Dashboard, Mobile Connectivity, Hotel Mode
Intelligent Voice Recognition, Amazon Alexa, 360° VR Play, Web Browser
Приклучоци: Wi-Fi, HDMI x3, USB x2, Simplink (HDMI CEC), CI Slot, SPDIF (оптички дигитален аудио излез)
Bluetooth 5.0, eARC/ARC, LAN, RF влез x2, излез за слушалки
Боја: Црна
Гаранција: 2 години

Дополнителни информации

Производител

LG

Резолуција

Ultra HD

Големина на екран

65" (165 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.