Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од ден месечно.

Digi Yagi 18U

590ден

Појачало за антена

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Digi Yagi 18U појачалото е дизајнирано за употреба со Iskra антените од Yagi типот, кои што имаат интегриран DTX дипол
Дизајниран за DVB-T приемник
Импеданца: 75 Оhm
Опсег на фреквенција: 470-790 MHz
Појачување: 18 dB
Макс. излезно ниво: 96 dBµV
Бучава: 2 dB
Напојување: 5-24 V
Потрошувачка: 25 mA
Конектори: F женски

Дополнителни информации

Производител

Iskra

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.