Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од ден месечно.

Daikin Siesta ATX20KV/ARX20K

34.900ден

Инвертер сплит систем клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Инвертер сплит клима уред
Тристепено прочистување на воздухот, филтер што се мие или чисти со правосмукалка, режим за намалување на влажноста
Тајмер, антибактериска површина на далечинскиот управувач, автоматска контрола за брзина на перките
автоматско рестартирање, oригинален и модерен дизајн, самодијагностика, континуирано движење на воздушните амортизери, ноќен режим
Econo режим – Оваа функција ја намалува потрошувачката на енергија
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.62/4.62; А++/A++
Kапацитет за ладење: (Мин./Ном./Макс): 1.3/2.0/2.6 kW
Kапацитет за греење: (Мин./Ном./Макс): 1.3/2.5/3.5 kW
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 0,504 KW
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 0,524 KW
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 25 м2
Ниво на бучава: 39 dB
Тип на фреон: R410A
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 550 x 658 x 275 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 286 x 770 x 225 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Daikin

Moќност

2500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.