Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од ден месечно.

Carrier 42QHB09D8S / 38QHB09D8S Infinity

31.900ден

Инвертер клима уред

Не е на залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Екстремно тивок и штедлив клима уред
Најнова 3D DC Inverter Toshiba Carrier компресорска технологија
Функција Follow Me и Eco, Sleep, Silent режими на работа
Golden Fin – антикорозивен и антибактериски слој врз топлинскиот изменувач
Функција на самочистење, Eurovent сертификат
Енергетска класа (SEER/SCOP): 7.1/5.1; А++/A+++
Капацитет при ладење – 2640 W
Капацитет при греење – 2800 W
Ладење/Греење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 30 м2
Ниво на бучава: 38 dB

Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 555 x 770 x 300 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 290 x 722 x 187 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Carrier

Moќност

2500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.